• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Leczenie braków w uzębieniu w Krakowie

Braki w uzębieniu negatywnie wpływają nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także na stan naszego zdrowia i jakość życia. Już pojedynczy ubytek ma wpływ na równowagę w jamie ustnej. Im więcej zębów brakuje, tym częściej i szybciej dochodzi do pojawienia się kolejnych problemów z uzębieniem, między innymi ścierania i przechylania się zębów. W takim wypadku koniecznie jest przeprowadzenie leczenia ortodontycznego lub odbudowania zębów, które uległy patologicznemu starciu. Dlatego należy zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem, które pomoże usunąć niechciane luki. Zmiana uśmiechu to zmiana Twojego życia!

Jak leczyć, kiedy brakuje kilku zębów?

W przypadku braku co najmniej trzech sąsiadujących ze sobą zębów istnieje kilka rozwiązań problemu. Jednym z nich jest zastosowanie mostu zębowego. Leczenie to polega na umieszczeniu na dwóch implantach, nazywanych filarami, przęsła (mostu protetycznego znajdującego się pomiędzy filarami). Zdecydować można się również na odbudowanie każdego zęba osobno. Wtedy w miejsca utraconych korzeni zębów wszczepiane są implanty, a na nich umieszczane są korony protetyczne.

Czym jest implant?

Implant zębowy jest to kilku- lub kilkunastomilimetrowa śrubka osadzana w miejsce utraconego korzenia. To fundament dalszego leczenia, na którym przeprowadzane będą zabiegi dążące do odbudowy braków uzębienia. Do konstrukcji implantu wykorzystywany jest tytan. Posiada on właściwości biokompatybilne. Dlaczego to takie ważne? Zastosowanie tego materiału powoduje, że po wszczepieniu implantu dochodzi do jego osteointegracji z tkanką kostną, tzn. do wytworzenia sztywnego, stałego połączenia implantu z kością. To stanowi podstawę dalszych etapów leczenia, czyli wykonania odbudów protetycznych.

Jak wygląda leczenie większych braków zębowych?

Niezwykle istotnym etapem w leczeniu implantologicznym jest jego zaplanowanie. Dzięki zastosowaniu najnowszych urządzeń wykorzystujących technologię CAD/CAM, nasz zespół ekspertów może w bardzo krótkim czasie zaprojektować rekonstrukcję uzębienia. Pozwala to na dopasowanie efektów leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz uzyskanie niezwykłej precyzji.

Następny etap związany jest z działaniami chirurgicznymi. Lekarz umieszcza tytanowe implanty w kości Pacjenta, które stanowić będą podstawę dla rekonstruowanych zębów. Warto dodać, że zabieg jest ten całkowicie bezbolesny, dzięki wykorzystaniu komputerowego znieczulenia The Wand. Jego niezwykłym atutem jest także fakt, iż nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek zastrzyków. Zastąpione zostają one przez specjalne nakładki, które pozwalają na aplikowanie znieczulenia. Następną fazą leczenia jest regeneracja tkanek. Dochodzi wtedy do integracji implantu. Cały proces trwa do 6 miesięcy.

Kolejny etap związany jest z zamocowaniem łącznika. Do jego produkcji zastosowane może być złoto, tytan lub cyrkon. Łącznik ten pozwala na stabilne utrzymanie mostu zębowego. To właśnie z nim związana jest ostatnia faza leczenia. W laboratorium protetycznym na podstawie wycisku uzębienia przygotowany jest most. Jeżeli spełnia on wszystkie wymagania Pacjenta, lekarz mocuje go na przygotowanych wcześniej implantach.

Umów się na konsultację

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na niezobowiązującą wizytę.

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych.

img_8550

Co zyskuję?

Widoczną na pierwszy rzut oka korzyścią jest zdrowy i piękny uśmiech, który bez wątpienia często będzie gościł na twarzy Pacjenta po leczeniu. Lepszy wygląd uzębienia ma również wpływ na naszą pewność siebie. Pozwala to nam czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Zastosowanie tego leczenia wpływa również pozytywnie na sposób wymowy. Braki w uzębieniu bardzo często powodują różnego rodzaju problemy logopedyczne. Z podobną sytuacją mamy do czynienia przy luźnych protezach. Efektem jest niewyraźna mowa oraz seplenienie. Wykorzystanie implantów eliminuje tego typu problemy.

Implantacja znacząco ułatwia higienę jamy ustnej. Ponadto zabieg ten nie wymaga ingerencji w strukturę zdrowych zębów. Warto również dodać, iż spożywanie pokarmów jest bardzo ułatwione. Należy jednak pamiętać, że w pierwszych dniach po implantacji konieczne jest unikanie twardych pokarmów.

Istotnym elementem jest także fakt, iż brak uzębienia może skutkować zanikiem kości. Leczenie za pomocą implantów powoduje zatrzymanie tego efektu. Dzięki temu zabiegowi można się cieszyć pełnią zdrowia.

Korzyścią z zastosowania implantów jest też ich wytrzymałość. Odpowiednia higiena pozwala cieszyć się z nich właściwie przez całe życie. W gabinecie Dental4You® stosujemy implanty zębów Dentsply Implants AstraTech oraz Global D, których producent zapewnia dożywotnią rękojmię. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że zastosowane leczenie jest całkowicie skuteczne.

Efekty leczenia

Pani Anna

Pani Anna pojawiła się w naszym gabinecie po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania dwóch siekaczy. Okazało się, że zębina oraz nerwy były odkryte, co spowodowało, iż koniecznym stało się leczenie kanałowe. Wnętrza zębów uzupełniono wkładem z włókna szklanego. Ostatnim etapem było wykonanie dwóch koron pełnoceramicznych. Dzięki całemu leczeniu uzyskano pozytywne efekty estetyczne oraz funkcjonalne.

Leczenie krok po kroku

1. Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej oraz diagnostycznej. To właśnie w tym momencie specjalista jest w stanie zaproponować najlepsze metody dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wtedy też zostanie sporządzony plan i kosztorys leczenia.

2. Jeżeli doszło do zaniku kości, konieczne jest przeprowadzenie zabiegów mających na celu regenerację kości. Pacjent może zostać poddany leczeniu, które będzie polegało na odbudowie kości lub podniesieniu dna zatok szczękowych. W Dental4You® za te zabiegi odpowiadają eksperci w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.

3. W trakcie kolejnej wizyty zostanie przeprowadzona implantacja. W leczeniu stosuje się komputerowe znieczulenie, które powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

4. Kiedy implanty całkowicie się zagoją, mogą zostać zamocowane łączniki. Wybór materiału, z którego zostanie stworzony, zależy od rodzaju pracy protetycznej.

5. W pracowni protetycznej przygotowywana jest korona, która jest umieszczana na implantach. Po tym etapie możesz się cieszyć pięknym uśmiechem.

Umów się na konsultację!

Braki w uzębieniu mogą przysporzyć wielu problemów. Warto zatem pomyśleć o zlikwidowaniu uszczerbków w jamie ustnej. Idealnym rozwiązaniem okazać się może założenie mostów na implantach. Jeżeli potrzebujesz pomocy, umów się na wizytę, wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.