• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Leczenie zaniku kości w Krakowie

Nieleczona paradontoza albo brak uzębienia może mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Brak obciążenia kości po utracie zęba prowadzi do jej zaniku lub do obniżenia dna zatoki szczękowej. Ma to nie tylko wpływ na wygląd twarzy i jej harmonię, ale także może być poważną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu implantacji. Na szczęście rozwiązanie tego problemu przynosi nowoczesna stomatologia i chirurgia szczękowo-twarzowa. To właśnie ona może stać się pomostem do uzyskania pięknego uśmiechu.

Problem szczęki a chirurgia

Przyczyny zaniku kości szczękowych związane są z brakiem uzębienia. Może ona być też wynikiem niedbałego zabiegu usunięcia zębów. Powodem bywa również nieleczona paradontoza. Kiedy pojawi się już problem zaniku kości, koniecznością może okazać się przeprowadzenie leczenia chirurgicznego. Jednym z częściej stosowanych zabiegów jest sterowana regeneracja kości. W gabinecie Dental4You® specjaliści chirurgii twarzowo-szczękowej wykorzystują nowoczesne technologie Bio-Gide i Bio-Oss oraz preparaty z banku tkanek. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są to materiały całkowicie naturalne, dzięki czemu integracja z kością przebiega bez jakichkolwiek problemów.

W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność przeprowadzenia podniesienia dna zatoki szczękowej. Za jej opadnięcie odpowiada brak odpowiedniej bazy kostnej. Podczas zabiegu wykorzystywane są techniki sterowanej regeneracji kości. Zabiegi te mogą stać się koniecznością przed wykonaniem implantacji. Warto podkreślić, że cały proces leczenia jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla Pacjenta.

Co to jest chirurgia szczękowo-twarzowa?

To dziedzina medycyny zajmujący się przeprowadzeniem zabiegów jamy ustnej i przyległych okolic. Jej celem jest między innymi regeneracja i rekonstrukcja tkanek oraz kości. W skład chirurgii szczękowo-twarzowej wchodzą różnorodne działania, które mają na celu przygotować Pacjenta do późniejszego leczenia. Takim przykładem może być konieczność przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu chirurgicznego przed implantacją. Ma on na celu przygotowanie odpowiedniej bazy kostnej dla wszczepianego implantu.

Umów się na konsultację

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na niezobowiązującą wizytę.

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych.

img_8550

Jak wygląda leczenie?

Początek leczenie rozpoczyna się od konsultacji i postawienia diagnozy przez specjalistę Dental4You®. Ten istotny etap pozwala Pacjentowi zapoznać się bliżej z przebiegiem całego zabiegu. Najczęściej przeprowadzana jest sterowana regeneracja kości oraz podniesienia dna zatoki szczękowej (SINUS LIFT).

Pierwszy z zabiegów ma na celu odtworzenie odpowiedniej ilości i jakości kości. Leczenie to jest całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia The Wand. W Dental4You® do regeneracji kości wykorzystujemy biokompatybilne naturalne materiały Bio-Oss i Bio-Gide oraz preparaty z banku tkanek pobrane od żywych dawców. Pierwszy z nich służy do rekonstrukcji kości. Jest to swojego rodzaju fundament, który w późniejszych etapach pozwoli na przeprowadzenie implantacji.

Przy zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej można wykorzystać dwie techniki. Pierwsza z nich nazywana jest metodą otwartą. Polega ono na dostaniu się do zatoki szczękowej w taki sposób, aby nie naruszyć błony śluzowej. Jest to niezwykle ważne przy późniejszym leczeniu implantologicznym. Następnie chirurg podnosi śluzówkę zatoki szczękowej. Pozostała przestrzeń wypełniana jest biokompatybilnym materiałem, który stanowi rusztowanie do namnażania się własnej kości Pacjenta. Zabieg kończy się zszyciem miejsca zabiegowego.

Druga technika podnoszenia dna zatoki szczękowej nazywana jest metodą zamkniętą. Chirurg nawierca otwór w miejscu, gdzie będzie znajdować się implant. Następnie przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi uzyskiwany jest efekt podniesienia zatoki szczękowej. Jest to metoda mniej inwazyjna, przez co również bardziej korzystna dla Pacjenta.

Efekty leczenia

Pani Anna

Pani Anna pojawiła się w naszym gabinecie po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania dwóch siekaczy. Okazało się, że zębina oraz nerwy były odkryte, co spowodowało, iż koniecznym stało się leczenie kanałowe. Wnętrza zębów uzupełniono wkładem z włókna szklanego. Ostatnim etapem było wykonanie dwóch koron pełnoceramicznych. Dzięki całemu leczeniu uzyskano pozytywne efekty estetyczne oraz funkcjonalne.

Co zyskuję?

Zabiegi chirurgiczne mające na celu regenerację i rekonstrukcję kości istotnie wspierają leczenie implantologiczne. To właśnie te działania pozwalają na wszczepienie implantów w sytuacjach, w których bez wcześniejszej ingerencji byłoby to niemożliwe. Eksperci Dental4You® z powodzeniem podejmują się zabiegów chirurgicznych u Pacjentów niezakwalifikowanych do leczenia w innych gabinetach. Dzięki temu możliwym staje się marzenie o pięknym i szerokim uśmiechu!

Leczenie chirurgiczne pozwala na przeprowadzenie implantacji. Wpływa to w pozytywny sposób na stan zdrowia Pacjenta. Ponadto zastosowane zabiegi są korzystne dla wizerunku. Dzięki temu zmiana życia staje się możliwa.

Leczenie krok po kroku

1. Leczenie rozpoczyna się od konsultacji z chirurgiem szczękowo-twarzowym. Jest to też moment, w którym Pacjent poddawany jest badaniu tomografem. Specjalista Dental4You® zaproponuje na wizycie najlepszą metodę leczenia.

2. Kolejny etap związany jest z przeprowadzeniem zabiegu chirurgicznego. Zależnie od wybranego sposobu leczenia Pacjent poddawany jest sterowanej regeneracji kości albo podniesieniu dna zatoki szczękowej. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu najnowszych sposobów znieczulenia stosowanych w Dental4You®.

3. Następna faza związana jest z implantacją i założeniem protezy. To właśnie ten etap jest głównym celem całego leczenia. Marzenie o pięknym uśmiechu w końcu może się ziścić.

Umów się na konsultację!

Brak zębów negatywnie wpływa na stan kości szczęki. Jeżeli borykasz się z tym problem, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Pomoże Ci on w decyzji wyboru odpowiedniego sposobu leczenia. Na konsultację możesz się umówić, wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.