• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Leczenie bezzębia w Krakowie

Brak wszystkich zębów niezwykle utrudnia codzienne czynności. Delektowanie się przepysznym obiadem może wręcz graniczyć z cudem. Nie bez znaczenia są również względy estetyczne. Okazuje się, że to nie jedyne problemy. Bezzębie wiąże się z brakiem obciążenia kości, co z kolei prowadzi do jej zaniku. Wszystko to ma ogromny wpływ na stan zdrowia. Jednak życie może się całkowicie odmienić! Wystarczy zastosować odpowiednie i skuteczne metody leczenia bezzębia.

Czym są implanty?

Implanty są to niewielkie tytanowe śruby, które wszczepia się w kość Pacjenta. Dzięki temu pełnią one rolę korzenia zęba. Jest to odpowiedni fundament do zastosowania prac protetycznych, które pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem. W gabinecie Dental4You® stosujemy implanty Dentsply AstraTech oraz Global D. Dlaczego? Dają one 100% integrację z kością, przez co producent daje dożywotnią rękojmię.

Metody leczenia bezzębia

Każde leczenie bezzębia rozpoczyna się od wizyty diagnostycznej u specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej, która stanowi podstawę do stworzenia planu i kosztorysu leczenia. Na tym etapie przeprowadzone zostanie również badanie tomografem komputerowym. Dzięki temu lekarz ma pełny obraz stanu zdrowia Pacjenta i może zaproponować najlepszy sposób leczenia. W gabinecie Dental4You® stosujemy dwie metody leczenia bezzębia. Pierwsza z nich wiąże się z zastosowaniem protezy overdenture. Druga z kolei polega na, zamocowaniu na stałe odbudowy protetycznej łuku zębowego.

Pierwszy ze sposobów leczenia rozpoczyna się od wszczepienia implantów w miejscach, gdzie brakuje zębów. Podkreślić należy, że implantacja jest całkowicie bezbolesna, dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego The Wand. Kolejny etap to umieszczenie specjalnej belki. To właśnie na niej osadzana jest proteza overdenture. Za stabilność jej umocowania odpowiadają wcześniej zamocowane implanty. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że nie spotka go przykra niespodzianka w postaci wypadnięcia protezy w trakcie jedzenia czy szerokiego uśmiechania się.

Jedną z najlepszych metod leczenia bezzębia pozostaje zamocowanie na stałe odbudowy protetycznej łuku zębowego. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy są niezadowoleni z tradycyjnych protez. Pierwszy etap leczenia wiąże się z implantacją. W odróżnieniu od wcześniejszej metody kolejny etap wiąże się z umieszczeniem specjalnych łączników, na których na stałe mocowana jest proteza pełnego łuku. Odbudowy protetyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej stosuje się rozwiązania porcelanowe oraz cyrkonowe. Pozwalają one na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, dzięki czemu można sprostać wszelkim oczekiwaniom Pacjenta.

Umów się na konsultację

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na niezobowiązującą wizytę.

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych.

img_8550

Korzyści wynikające z leczenia implantologicznego

Niewątpliwą zaletą zastosowania metod leczenia oferowanych w Dental4You® jest możliwość cieszenia się pięknym uśmiechem. Ma on przecież niebagatelne znaczenie dla naszego wizerunku. Ponadto wyeliminowany zostaje problem niewyraźnej mowy oraz innych wad logopedycznych. Wszystko to składa się na fakt, że Pacjent zyskuje pełen komfort psychiczny.

Brak zębów sprawia, że nawet z pozoru miękkie pokarmy potrafią sprawić problem Pacjentowi. Koniecznością jest więc rezygnacja z wielu przyjemności. Odbudowanie łuku zębowego rozwiąże ten problem. Po zabiegu Pacjent będzie mógł się cieszyć wszystkimi swoimi ulubionymi daniami.
Zastosowanie w leczeniu implantów ma również wpływ na ogólny stan zdrowia. Ważny jest fakt, że zabieg ten zapobiega procesowi zaniku kości. Ponadto implantacja w znaczący sposób ułatwia higienę jamy ustnej.
Ważną korzyścią z zastosowania implantów Dentsply Implants AstraTech lub Global D jest też ich wytrzymałość. Pacjent ma pewność, że zabieg pozwoli mu cieszyć się uśmiechem przez bardzo długi czas.

Efekty leczenia

Pani Anna

Pani Anna pojawiła się w naszym gabinecie po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania dwóch siekaczy. Okazało się, że zębina oraz nerwy były odkryte, co spowodowało, iż koniecznym stało się leczenie kanałowe. Wnętrza zębów uzupełniono wkładem z włókna szklanego. Ostatnim etapem było wykonanie dwóch koron pełnoceramicznych. Dzięki całemu leczeniu uzyskano pozytywne efekty estetyczne oraz funkcjonalne.

5

kroków

leczenia bezzębia w Dental4You®

1. Pierwszym etapem leczenia jest wizyta konsultacyjna i diagnostyczna, w trakcie której lekarz wysłucha oczekiwań Pacjenta, przedstawi szczegółowo możliwości leczenia oraz zaproponuje optymalne rozwiązania. Pacjent poddawany jest również badaniu tomograficznemu.

2. Jeżeli w wyniku braku obciążenia kości przez zęby doszło do jej zaniku u Pacjenta, konieczny będzie zabieg polegający na odbudowie kości. W razie konieczności specjaliści Dental4You® przeprowadzą rekonstrukcję kości oraz zabieg podniesienia dna zatok szczękowych. Warto podkreślić, że nasi eksperci niejednokrotnie podejmują się leczenia Pacjentów, których przypadki nie zostałyby zakwalifikowane do leczenia w innych gabinetach.

3. Następnym etapem jest zabieg wszczepienia implantów. Jest to proces całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego.

4.  Kolejna wizyta następuje, w zależności od decyzji lekarza, po 3-6 miesiącach, kiedy to implanty całkowicie się zagoją (osteointegracja, czyli wytworzenie nierozerwalnych połączeń kości z tytanowym wszczepem). Jest to też moment, w którym do implantów zostają zamocowane łączniki.

5. W ostatnim etapie przygotowywana zostaje proteza w wyniku współpracy protetyka i technika dentystycznego. Pacjent ma wpływ na ostateczny wygląd swojego uzębienia. Od tej pory można cieszyć się pięknym uśmiechem.

Umów się na konsultację!

Brak zębów w znaczący sposób obniża komfort życia. Wpływa negatywnie na najprostsze codzienne czynności. Poza tym bezzębie jest odpowiedzialne za pogorszenie stanu zdrowia. Jeżeli borykasz się z tym poważnym problem, koniecznie umów się na konsultację, wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.