• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Estetyka uśmiechu jest zagadnieniem coraz częściej podnoszonym w trakcie rozmów w gabinetach stomatologicznych – pacjenci chcą chwalić się pięknym, zadbanym uśmiechem. Elementem, który skutecznie psuje te marzenia i wpływa na nasze samopoczucie są braki w uzębieniu. Na szczęście dzisiaj walka z nami jest znacznie prostsza za sprawą nowoczesnych implantów zębów.

Czym są implanty zębów?

Implanty stomatologiczne to elementy zastępujące korzeń zęba, na których umieszczane są korony imitujące ząb. Zastosowanie implantów pozwala na odbudowanie zarówno pojedynczej luki w łuku zębowym, jak i ubytku obejmującego kilka zębów. Implanty stosowane są także do tworzenia pełnych protez.

W naszym gabinecie zdecydowaliśmy się na stosowanie implantów Dentsply Implants (AstraTech Implant System™), które charakteryzują się 100% integralnością z kością. Implanty te są jednymi z najlepiej przebadanych i opisanych w literaturze medycznej, a producent zapewnia ich dożywotnią rękojmię.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów?

Implanty to dzisiaj najnowocześniejsze rozwiązanie rekomendowane w przypadkach braków w uzębieniu. Zastosowanie innowacyjnych komponentów oraz dokładne dopasowane sprawia, że implant niczym nie wyróżnia się wśród innych zębów, pozwalając na prezentowanie pięknego uśmiechu. Implanty to jednak nie tylko kwestia estetyczna – poprzez ich zastosowanie możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności łuków zębowych, co przekłada się na prawidłową artykulację, gryzienie, przeżuwanie. Implanty rekomendowane są dla osób po 18. roku życia – wynika to z wymogu w pełni ukształtowanej tkanki kostnej.

Jak przebiega proces wszczepiania implantu?

Pierwszym krokiem jest ocena stanu kości pacjenta w miejscu, gdzie implant ma być wszczepiony. W przypadku jej braku konieczna jest odbudowa, co wydłuża proces leczenia.
W kości umieszczany jest tytanowy implant – tytan to materiał biozgodny, całkowicie dla nas bezpieczny. Połączenie kości i implantu stanowić będzie podstawę dla konstrukcji protetycznej.

Kolejnym krokiem jest wykorzystanie łącznika, który połączy implant oraz planowaną odbudowę protetyczną. Łączniki wykonywane są z tytanu, złota lub cyrkonu. Leczenie kończy się w momencie wykonania i umieszczenia korony implantu na łączniku.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta

Każdy chory ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego do procesu leczenia implantologicznego podchodzimy bardzo indywidualnie i uważnie wysłuchujemy naszych pacjentów. Naszym zadaniem jest nie tylko bezpieczne przeprowadzenie procesu implantacji, ale także zadbanie o finalny efekt estetyczny oraz poprawę jakości życia pacjenta.

Ile kosztuje leczenie implantologiczne?

Cena leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników (użytych implantów, łączników, konieczności odbudowy kości). Koszty leczenia określane są podczas pierwszej konsultacji w naszym gabinecie.