• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Braki w uzębieniu – dlaczego konieczne jest ich uzupełnianie?

Braki w łukach zębowych są problemem nie tylko estetycznym, ale i zdrowotnym. Utrata zęba sprawia, że sąsiadujące z nim zęby tracą naturalny punkt podparcia, mogą zacząć się chwiać. Ubytki w łukach wpływają też na sposób artykulacji, mówienia, mogą zmienić mimikę naszej twarzy. Czy warto uzupełniać braki w łukach zębowych? Zdecydowanie tak.

Utrata zębów – przyczyny i efekty

Zęby tracimy z wielu powodów: jednym z najpowszechniejszych są wypadki komunikacyjne lub podczas uprawiania sportów. Wypadanie zębów może być także wynikiem przewlekłych chorób i długotrwałego leczenia. Braki w uzębieniu mogą być efektem braku zawiązków zębowych. W przypadku osób starszych zęby wypadają jako skutek naturalnych procesów.

Zazwyczaj my sami widzimy jedynie wizualne efekty braku zębów – luki są dla nas szpecące i wstydliwe, dlatego staramy się je ukryć. Brak zębów to jednak znacznie większy problem – ubytki w łukach sprawiają, że upośledzona jest funkcja gryzienia i przeżuwania pokarmów. Zęby są elementem niezbędnym do prawidłowej artykulacji wyrazów – ich brak może spowodować seplenienie lub sprawić, że wymowa będzie niewyraźna. Brak kilku zębów może przyczynić się do zmiany mimiki twarzy.

Implanty zębów – skuteczny i bezpieczny sposób na odbudowanie pięknego uśmiechu

Współcześnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym sposobem na odbudowanie łuków zębowych jest zastosowanie implantów zębów. Implanty wszczepiane są w kość i stanowią podstawę dla odbudowy protetycznej. Implanty tworzone są z biozgodnych materiałów, które są bezpieczne dla naszego organizmu. Przed procesem wszczepienia implantu konieczne jest określenie stanu kości. W przypadku jej dużego ubytku niezbędne jest jej odbudowanie, co przedłuży proces leczenia. Implanty stosowane są zarówno w przypadku brakuje jednego zęba, jak i wtedy, kiedy odbudować trzeba cały łuk.