• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Jak skutecznie dbać o estetykę uśmiechu?

Piękne, zadbane zęby to ozdoba i powód do dumy – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Szeroki wybór past, szczoteczek, preparatów pielęgnacyjnych, ale i dostęp do profesjonalnych zabiegów dentystycznych sprawiają, że dbanie o zęby jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Codzienna, regularna higiena

Dążąc do pięknego uśmiechu przede wszystkim musimy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej. Szczotkowanie zębów przynajmniej trzy razy dziennie pozwoli nam skutecznie pozbyć się płytki nazębnej, usunąć z jamy ustnej resztki pokarmów. Pamiętajmy o wyborze szczoteczki dobranej do naszych potrzeb oraz o paście z fluorem. Codzienną pielęgnację uzupełnijmy o wykorzystanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Te ostatnie skutecznie odświeżą oddech.

Nie bój się wizyt u stomatologa

Aby zachować zdrowie zębów przynajmniej raz w roku powinniśmy pojawiać się na kontrolach w gabinetach stomatologicznych. Wizyta u lekarza będzie okazją nie tylko do sprawdzenia tanu uzębienia, ale też do zadania nurtujących nas pytań dotyczących pielęgnacji. Lekarz dokładnie przyjrzy się jamie ustnej i wychwyci wszelkie niepokojące zmiany, zalecając leczenie.

Zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią wygląd zębów

Współczesna stomatologia proponuje nam wiele zabiegów, których celem jest poprawienie estetyki uśmiechu. Jednym z nich jest wybielanie zębów – proces ten znacząco rozjaśni zęby, sprawi, że staną się one piękniejsze. Zabiegi wybielania wykonujmy w gabinetach stomatologicznych – lekarz nie tylko dobierze odpowiednią metodę, ale także zagwarantuje, że zabieg będzie skuteczny i bezpieczny.

Nowoczesna medycyna pomoże nam także na uzupełnienie luk w łukach zębowych. Obecnie najbardziej rekomendowane są implanty zębów, które doskonale imitują naturalny ząb i przywracają sprawność jamy ustnej.