• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00
Implanty Kraków

Uzupełnianie luk w łukach zębowych

Ubytki w łukach zębowych są powszechnym problemem – wpływają nie tylko na estetykę uśmiechu, ale też na proces odgryzania i przeżuwania pokarmów, sposób mówienia. Brak nawet jednego zęba może przyczynić się do zmiany mimiki twarzy. Co mogą zaproponować nam stomatolodzy, aby odbudować braki?

Dlaczego tracimy zęby?

Utrata zębów może być wynikiem nieszczęśliwych wypadków (np. podczas uprawiania sportów czy też w ruchu komunikacyjnym), ale również długotrwałych chorób i leczenia. Zęby tracimy w sposób naturalny, co jest wynikiem starzenia się organizmu. Braki w uzębieniu mogą być także efektem braku zawiązków zębów.

Czu uzupełnienie ubytku jest ważne?

Zdecydowanie tak – brak nawet jednego zęba sprawia, że sąsiadujące z luką zęby tracą swoją naturalną podporę, zaczynają się chwiać, w skrajnych wypadkach mogą wypaść. Braki w uzębieniu to także problem mogący mieć kolosalny wpływ na sposób artykulacji słów. Istotna jest estetyka – braki w uzębieniu sprawiają, że znacznie rzadziej się uśmiechamy, a chcąc ukryć ubytki mówimy niewyraźnie. W skrajnych przypadkach może nastąpić całkowite wycofanie z życia towarzyskiego.

Implanty zębów – nowoczesna metoda na poprawę uzębienia

Wśród wielu możliwości jakie stomatologia oferuje osobom z ubytkami w łukach implanty są rekomendowane przez wszystkich lekarzy. Implant zęba to element imitujący korzeń zęba, wykonuje się go z materiałów biozgodnych. Proces implantacji obejmuje wszczepie implantu, okres zrastania z kością, kolejno zaś umieszczenie łącznika oraz korony implantu. Implanty to obecnie najlepsza metoda na odbudowanie łuków, bez względu na to, czy brak jednego czy wielu zębów. Implanty rekomendowane są osobom po 18 roku życia. Przed wszczepieniem implantu konieczne jest określenie stanu kości. W przypadku jej ubytku konieczne jest wcześniejsze leczenie mające na celu jej odbudowę.