• Al. Pokoju 83/95Kraków
  • +48 12 222 50 10Umów się telefonicznie
  • Godziny otwarciaPon. – Pt. 9:00-20:00

Wybielanie zębów – jak wykonać ten zabieg bezpiecznie?

Białe, zadbane zęby są niewątpliwie piękną ozdobą naszego uśmiechu. Niestety, kolor zębów w dużej mierze jest niezależny od nas. Na szczęście dzisiaj istnieją sposoby, aby w sposób bezpieczny i skuteczny wybielić zęby. Gdzie wykonać taki zabieg? Jak się do niego przygotować?

Od czego zależy kolor naszych zębów?

Kolor naszego uzębienia warunkowany jest przede wszystkim przez przezierność naszego szkliwa oraz kolor zębiny. Niska przezierność szkliwa sprawia, że zęby wydają się bardziej białe – widoczne jest to przede wszystkim u osób młodych. Wraz z wiekiem szkliwo ściera się, staje się ono cieńsze, przez co kolor zębiny jest bardziej widoczny, a zęby wydają się ciemniejsze. Na kolor naszych zębów niebagatelny wpływ ma także nasza dieta: nadmierne spożywanie kawy i czarnej herbaty, wina, ale również palenie tytoniu.

Czy wybielać samodzielnie?

Wiele osób decyduje się na próby samodzielnego wybielania zębów, najczęściej przy pomocy produktów drogeryjnych. Niestety, mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Niska skuteczność wybielania oraz możliwość uszkodzenia szkliwa to główne powody, które powinny zniechęcić nas do wykorzystywania takich preparatów.

Bezpieczne wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Najpewniejszym i najskuteczniejszym sposobem na białe zęby są zabiegi wybielania oferowane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Lekarz dobierze najlepszą metodę wybielania, wcześniej zalecając niezbędne leczenie. Stomatolog zadba także o bezpieczeństwo naszych dziąseł podczas procesu wybielania.

Sposobem na bielsze i czystsze zęby może okazać się higienizacja. Wykonanie jej raz w roku pozwoli na dokładne oczyszczenie zębów z osadów, kamienia nazębnego oraz na wypolerowanie powierzchni szkliwa. Zabieg higienizacji pozwoli na subtelne rozjaśnienie zębów bez konieczności wykonywania klasycznych zabiegów wybielających.